Zaproszenie na widowisko multimedialne „Rapsodia Śląska”

2019-07-29

31 sierpnia 2019 o godz. 21:00 na Stadionie Śląskim, z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego, odbędzie się wielkie muzyczne widowisko multimedialne „Rapsodia Śląska”, organizowane z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Jest to prapremiera „Rapsodii Śląskiej” autorstwa laureata Oscara Jana A. P. Kaczmarka – głównego kompozytora i twórcy widowiska.

Widowisko będzie wyjątkową okazją do posłuchania orkiestry poza murami filharmonii. Do udziału w widowisku zostali zaproszeni także wybitni artyści uprawiający inne gatunki muzyki, którzy będą częścią wydarzenia. WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE i nie obowiązują na nie wejściówki.

„Rapsodia Śląska” połączy muzykę symfoniczną i rozrywkową z efektownymi doznaniami wizualnymi, inspirowanymi Powstaniami Śląskimi. To połączenie różnych gatunków muzyki z efektami wizualnymi sprawia, że widowisko jest skierowane zarówno do starszych odbiorców jak i do młodzieży.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content