PGNiG partnerem Karty Dużej Rodziny

2018-04-12

Nawet 3 tys. zł – na takie dofinansowanie zakupu kotła gazowego mogą liczyć rodziny wielodzietne w ramach programu Karta Dużej Rodziny. A wszystko dzięki podpisaniu umowy ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, która została partnerem KDR. 

Oferowane przez PGNiG dopłaty do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła na kotły gazowe wpisują się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne. Z dofinansowania będzie mogło skorzystać w sumie 11 tys. gospodarstw domowych. 10 tys. z nich może liczyć na wsparcie w wysokości 1000 zł. Większe dofinansowanie PGNiG przewidział dla tysiąca posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy mogą otrzymać wsparcie do 3 000 złotych.

 

PGNiG ekologicznie i prorodzinnie

Aktywność PGNiG zmierzająca do poprawy jakości powietrza w Polsce poprzez zamianę dotychczasowego źródła ciepła na ekologiczne ogrzewanie gazowe wpisuje się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne. Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski zaznaczył, że koszty gazu dla gospodarstw domowych spadają (od 2015 roku o 11 proc.). Podkreślił jednocześnie, że Polska musi zwiększyć dostępność gazu, będącego paliwem ekologicznym i niskoemisyjnym.

 

Znaczące wsparcie dla rodzin wielodzietnych

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zauważyła, że dofinansowanie do zakupu kotła to dla rodzin wielodzietnych znaczące wsparcie.

– „Zdajemy sobie sprawę, że ekologiczne rozwiązania mogą być kosztowne zwłaszcza dla dużych rodzin. Cieszę się, że do partnerów Karty Dużej Rodziny dołącza PGNiG” – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

Prezes PGNiG Piotr Woźniak podkreślił, że jest to program pilotażowy. Dodał też, że będzie kontynuowany, jeśli będzie się dobrze rozwijał.

 

Wnioski o dofinansowanie

Wnioski na dofinansowanie będzie można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja br. Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

Skip to content